Спалювати суху траву небезпечно!

З настанням весни відмічено непоодинокі випадки спалювання сухої трави. Але при цьому дотримуватись вимог пожежної безпеки багато хто забуває і не гадає, що від такої безпечності може виникнути пожежа. Спалювання сухої рослинності на відкритих ділянках, що межують з лісовими насадженнями, призводить до лісових пожеж. У районах, де є поклади торфу, – до торф’яних пожеж. Під час випалювання сухої трави на присадибних ділянках нерідко вогонь перекидається на господарські та житлові будинки.
Велика кількість диму від випалювання сухої рослинності, опалого листя створює безпосередню загрозу для життя людини, сприяє появі підвищеної кількості запальних захворювань органів дихання і очей, захворювання серцево-судинної системи.
Також за самовільне спалювання сухої рослинності Кодекс України з адміністративних правопорушень (ст. 77-1) передбачає штрафні санкції.
Зверніть увагу на прості правила безпеки, яких слід дотримуватися під час спалювання сухої трави:
навіть при невеликих поривах вітру краще відмовитися від розпалювання вогнища;
не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд, відстань до будівель має бути не меншою за 15 метрів;
не поливайте сухотрав’я легкозаймистими речовинами: бензином, дизпаливом тощо;
не залишайте без нагляду розпалені вогнища;
забезпечте себе первинними засобами пожежогасіння;
спаливши сухі гілки, щедро залийте багаття водою.
Громадяни! Задумайтесь перед тим, як запалювати суху траву. Адже неконтрольований вогонь при сухій погоді швидко поширюється, знищуючи гектари трави, пошкоджує і випалює дерева та житлові будинки.

Калабішка В.В.,
завідувач Калуських курсів

tr11.08.2015

This entry was posted in Статті педагогічних працівників. Bookmark the permalink.