Про електробезпеку!

З настанням осінньо-зимового періоду все частіше надходять тривожні повідомлення про збільшення кількості електротравм, більшість з яких трапляється через  дотик до дротів, ізоляція яких ушкоджена чи  наближена  до ліній електропередач.
Ситуація ускладнюється ще й тією обставиною, що електричний струм неможливо побачити чи почути. Органи відчуттів людини тут виявляються марними, так як виявити наявність електричного струму в провіднику можна тільки при наявності спеціальних приладів.
Таким чином, неодмінною умовою використання електричної енергії має бути безумовне дотримання елементарних вимог електробезпеки.
Слід знати, що побутові електроприлади (чайники, праски, плитки і т.п.) і переносні світильники (торшери, настільні лампи) призначені лише для користування в приміщеннях, тому застосування їх на відкритому повітрі може стати причиною нещасного випадку.
Люди часом легковажать, забуваючи про наслідки недбалого та безвідповідального відношення до електрообігрівачів, плиток, чайників, використовуючи їх несправними, залишаючи без нагляду, перевантажуючи кількома пристроями одночасно електромережу, що в свою чергу може призвести до лиха.

Правила електробезпеки в помешканні:

1. Заборонено доторкатися до дротів, ізоляція яких пошкоджена, користуватись зіпсованими вимикачами, розетками та вилками; витягати за шнур вилку з розетки; вставляти в розетку сторонні предмети.
Є випадки, коли діти отримували смертельні електротравми вдома. Тож перевірте ще раз мережу у Вашому домі, аби не сталося біди. А коли діти ще маленькі, на розетки встановіть спеціальні «заглушки».
2. Не залишайте ввімкненими в мережу електроприлади, коли ними не користуєтесь або ідете з дому. Може статись коротке замикання, і, як наслідок — пожежа!
Це правило не зайвим буде нагадати і дорослим, і дітям. «Забув вимкнути» або «що тут такого, що комп’ютер залишився включеним» може призвести до біди. А крім того, Ви витрачаєте зайві кіловати електроенергії, за які доведеться заплатити.
3. Заборонено витирати електроприлади, розетки та вимикачі мокрою чи вологою ганчіркою, доторкатись до електроприладів мокрими руками, коли вони ввімкнені в електромережу. Поясніть це дітям і вимикайте електроприлади з мережі перед вологим прибиранням.
4. Не затискайте електропроводи дверима, віконними рамами; необхідно стежити, щоб дроти не потрапляли під ніжки столів та стільців; не можна прикріпляти електропровід до труб опалення, водопровідних, каналізаційних мереж та що-небудь вішати на електропроводку. Адже ізоляція проводу може пошкодитись, що призведе до ураження електричним струмом.
Часто продовжувачі, зарядні пристрої, дроти побутових електроприладів створюють в помешканні шалену суміш під столами, стільцями, ліжками і т. д., розплутати яку не так вже і просто. Стежте за порядком з електропроводами в домі і власним прикладом вчіть своїх дітей, аби не допустити до біди!
5. Не можна застосовувати домашні електроприлади на вулиці, сходах, балконі та в сирих приміщеннях. Несправність ізоляції приладу чи дротів плюс дощ чи роса — і ми вже маємо реальну загрозу ураження струмом.
6. Перша дія, яку потрібно зробити, коли помітили, що з приладу йде дим, видно іскринки чи чути запах плавленої пластмаси — це вимкнути прилад з електромережі. Якщо біля розетки горить, і неможливо вимкнути, то потрібно відключити рубильник, що розташований біля лічильника.

Осипчук М.В.,
викладач  обласних та міста
Івано-Франківська курсів УКК
00c

This entry was posted in Статті педагогічних працівників. Bookmark the permalink.