Профілактика грипу та ГРВІ!

У зимово-весняний період людина максимально схильна до різних простудних захворювань, які викликає інфекція, що проникла в ослаблений організм. Вірусні інфекційні захворювання можуть проявлятися в гострій або уповільненій формі, але лікування потрібно проводити в обох випадках, щоб не погіршити стан здоров’я та уникнути небезпечних ускладнень.
Слід розуміти, що застуда – це не конкретне захворювання, а стан, який став наслідком сильного переохолодження, що призвело до ослаблення імунітету, зростання температури і проявів симптомів недуги.
Оскільки вірус передається повітряно-крапельним шляхом, то під час епідемії слід уникати замкнутих просторів, де ймовірна присутність інфікованих людей. Рекомендується більше бувати на свіжому повітрі та уникати місць масового скупчення людей.
Як часто ми звертаємося до лікаря при першому підвищенні температури тіла до 38-39°С, яке супроводжується сухим кашлем і симптомами інтоксикації? Саме це може бути початком захворювання на грип. Також грип, як правило, проявляється у вигляді різкого погіршення самопочуття, загальної слабкості, порушенні апетиту та сну, дратівливості, сонливості, м’язового та суглобового болю.
Легковажне ставлення до власного здоров’я, самолікування призводять до погіршення стану, виникнення низки ускладнень та до зараження оточуючих, в тому числі й дітей.
Тому не зволікайте, бо противірусні препарати, які можуть діяти на вірус грипу, максимально ефективні в перші години хвороби. Викликайте лікаря додому, не виходьте з дому, адже ви можете стати джерелом інфекції для інших людей. І не приймайте самостійно ліки від ГРВІ – вони далеко не всі діють на вірус грипу! Ні в якому разі не можна починати пити самостійно антибіотики при перших ознаках грипу – вони не діють на віруси взагалі. Питання призначення антибактеріальних препаратів вирішує тільки лікар і тільки при наявності бактеріальних ускладнень.
Слід відзначити той факт, що характер перебігу грипу залежить не тільки від особливостей штаму вірусу грипу. Медики відзначають, що особи з ослабленим імунітетом, наявністю важкої супутньої патології з боку органів дихання, можуть перенести грип у вкрай важкій формі, з ризиком виникнення ускладнень. Найбільш агресивно грип може протікати у дітей, зокрема раннього дитячого віку.
Незважаючи на те, що віруси щорічно модифікують, вакцинація значно зменшує шанси захворіти на грип. У разі, якщо ви захворіли, вакцинація є гарантією не тільки легкого перебігу захворювання, а й профілактики тих ускладнень, які можуть виникнути.
Позитивні результати в боротьбі з грипом дає регулярне вживання лимонів, цибулі та часнику, узварів з шипшини, чорної смородини.
Пам’ятайте! Під час сезону грипу та гострих респіраторних захворювань важливо:
• дотримуватися правил загальної гігієни;
• регулярно мити руки з милом та провітрювати приміщення;
• уникати місця скупчення людей, масових заходів, переохолодження;
• пити більше рідини;
• вживати в їжу якомога більше вітамінів;
• 1-2 рази на день полоскати горло та промивати ніс теплою солоною водою.
Людям, котрі мають ознаки застуди необхідно користуватись марлевими пов’язками. Пам’ятайте, що маски необхідно міняти або прасувати гарячою праскою кожні 3-4 години. Одноразові маски зможуть захистити протягом декількох годин, а потім їх слід викидати.
Дуже важливо дбайливо ставитися до свого здоров’я і не займатися самолікуванням!
Будьте завжди здорові!

Уляшкевич М.О.,
методист обласного методичного кабінету
10195_1
grippe-2-e1454400308231

This entry was posted in Статті педагогічних працівників. Bookmark the permalink.