Обережно – кліщі!

Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) , кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка.
У природі сезонна активність кліщів спостерігається з березня по листопад, має два виражених піки активності: у квітні-травні та у серпні-вересні. Кліщі можуть нападати у будь-який час дня і ночі, у будь-яку погоду. Як правило, їх меншає у суху жарку погоду і більшає у прохолодну, похмуру. Живляться кліщі кров’ю людей і тварин, занурившись хоботком глибоко у шкіру. Кровосмоктання кліща може тривати до 12 діб. Напившись крові людини або тварини, кліщ відпадає самостійно.
Кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час, після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Існує ризик нападу кліщів в електричці, в автобусі, якщо поряд є люди, які повертаються з лісу. Також кліщі можуть заноситись до житла людини з букетами квітів або тваринами. Причепившись до одягу, кліщі переповзають на тіло і присмоктуються до місць з найбільш тонкою шкірою: за вухами, на шиї, під пахвами, в паховій області.
Кліщ кусає безболісно, впорскуючи через свою слину речовину, що має знеболюючу дію. На території  Києва кліщі переносять хворобу Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз) серед людей, а серед чотирилапих – піроплазмоз. У масштабах України перелік хвороб значно ширший, до нього входять кліщовий енцефаліт, туляремія тощо. Зазначимо, що від хворої людини до здорової збудники цих захворювань не передаються.
Що робити, щоб не допустити укусу кліща
Для прогулянок на природі покривайте голову головним убором і одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – аби легше було помітити кліщів.
Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщів. Повторіть огляд вдома. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям.
Повернувшись додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перемістившись із одягу.  Якщо разом з вами на природі перебувала тварина, її теж потрібно оглянути до того, як впустити в квартиру.
Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби – аерозолі, які відлякують кліщів (препарати, що містять репеленти ДЕТА або акреп, випускаються в аерозольній упаковці).

Калуські курси 3 категорії

94afe58089c4868ef635d104cf2cd4ea

This entry was posted in Статті педагогічних працівників. Bookmark the permalink.