Керівники загальноосвітніх навчальних закладів підвищили кваліфікацію у сфері цивільного захисту

Із 13 по 16 лютого на Обласних та міста Івано-Франківська курсах удосконалення керівних кадрів відбулося навчання керівників загальноосвітніх навчальних закладів. Під час занять слухачі опрацьовували важливі питання з попередження надзвичайних ситуацій, ліквідації їх наслідків та матеріального відшкодування заподіяних збитків, організації протипожежного забезпечення.
Також під час проведення практичних занять та групових вправ розглядались питання організації оповіщення в освітніх закладах, евакуації та укриття учнів на випадок надзвичайних ситуацій. З особливим зацікавленням присутні сприйняли практичне заняття «Психологічний, біологічний, медичний захист населення», яке проводив викладач курсів Левицький Н. Б.
Як підсумок засвоєного матеріалу відбувся семінар «Підготовка і проведення Дня цивільного захисту», який відкрила заступник завідувача курсів Болюк З.А. окресливши мету, завдання проведення цього заходу та основні етапи його підготовки.
Цікавими були виступи директорів шкіл, зокрема, Федорів Т. М. із Калуської ЗОШ 1-3 ступенів №10, яка є опорною з цивільного захисту, Германа М.В. із Пилипівського НВК Коломийського району, Рогозиної Г.В. із Княждвірського НВК цього ж району. Кожен з них поділився власним досвідом, як цікаво та оригінально провести День цивільного захисту. Про оповіщення та евакуацію учнів на випадок відсутності світла розповів Дзундза М.В. із Вигодської ЗОШ 1-3 ступенів Долинського  району.
Особливо зацікавила слухачів доповідь Кусеня М.В., директора Калуської ЗОШ №5, фізика за фахом. Доповідач поділився власним досвідом з установки системи оповіщення у своєму навчальному закладі. Він сам розробив схеми оповіщення, склав кошторис. Фінансування вирішилося із обласного та міського бюджетів, роботи виконував директор із працівниками школи за принципом «візьми і зроби».
Інформацію про надзвичайні ситуації соціального характеру у молодіжному середовищі донесла до  слухачів та відповіла на низку питань Бойчук А.В., начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП в Івано-Франківській області. Після чого, майстер виробничого навчання Райковський В.Я. підбив підсумок проведеного заходу.
Після успішної здачі тестів, завідувач курсів Піндус Є.Т. вручив слухачам посвідчення про проходження функціонального навчання у сфері цивільного захисту.

Болюк З.А.,
заступник завідувача обласних та
м. Івано-Франківська удосконалення керівних кадрів
IMG_7464
IMG_0478
IMG_7029

This entry was posted in Новини. Bookmark the permalink.