Дотримання правил експлуатації електрообігрівачів – обов’язок кожного

З настанням осінньо-зимового періоду все частіше надходять тривожні повідомлення про збільшення кількості пожеж і загибелі на них людей. Як свідчить статистика, тільки за останній місяць поточного року на Івано-Франківщині зареєстровано 75 пожеж. Загалом з початку року на Прикарпатті зареєстровано 2564 пожеж та загорань, у вогні загинуло 47 осіб, з них 2 дітей, ще 48 людей – травмовано. За аналогічний період 2016 року виникло 2844 пожежі, загинуло 39 чоловік.
Найбільша кількість пожеж і випадків загибелі на них реєструється в осінньо-зимовий період у житловому секторі саме тоді, коли жителі починають інтенсивно використовувати прилади опалення й електрообігрівачі. Як правило, їх причини пов’язані з нехтуванням громадянами правилами пожежної безпеки  під час експлуатації пічного опалення та користування електрообігрівальними приладами.
Люди часом легковажно забувають про наслідки халатного та безвідповідального відношення до електрообігрівачів, плиток, чайників, використовуючи їх несправними, залишаючи без нагляду, перевантажуючи кількома пристроями одночасно електромережу, що в свою чергу може призвести до лиха.
До короткого замикання і пожеж призводить перевантаження електромережі в результаті одночасного включення в мережу декількох електроприладів. Тому потрібно слідкувати, щоб проводи зовнішньої електролінії були натягнуті і не торкалися один одного, а на вводі у приміщення – взяті в ізоляційні трубки. Шнури до електроприладів, телевізорів, радіоприймачів і настільних ламп, а також штепсельні вилки і розетки повинні бути справними.
Непоодинокі випадки, коли загоряння виникає під час відсутності господарів в помешканні. Тоді відомості про пожежу надходять досить пізно, коли задимлення та запах вже відчують сусіди. Наслідки такої події вже досить інші, більш масштабні.
Дотримання нижченаведених правил зможе допомогти уникнути небезпеки пожеж:

  • перш ніж вмикати електроприлад, перевірте, чи в належному порядку його нагрівальна частина, чи не ушкоджений дріт та розетка;
  • не користуйтеся електронагрівальними приладами поблизу з предметами, виготовленими з легкозаймистих, плавких та горючих речовин, неподалік від газових печей та балонів;
  • не користуйтеся для обігрівання помешкань непридатними для цього електронагрівальними приладами такими як праски, електроплитки, потужні промислові тени;
  • не нагрівайте прилади до небезпечно високих температур;
  • не залишате ввімкненими обігрівачі вночі, не використовуйте їх для сушки речей; не дозволяйте дітям гратися з такими пристроями та наглядати за ними.
  • не ремонтуйте та не перебудовуйте самостійно обігрівальне обладнання, якщо не маєте належної освіти та інвентарю;
  • не вмикайте вологими руками та не торкайтеся оголених електропровідних частин.

Бережіть своє здоров’я і життя!

Уляшкевич М.О.,
методист обласного методичного кабінету
1078

This entry was posted in Статті педагогічних працівників. Bookmark the permalink.