В Центрі проведено «Всеукраїнський тиждень права»

На виконання наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій «Про затвердження плану заходів ДСНС України з проведення у  2017  році  «Всеукраїнського  тижня  права»  від 12.09.2017  № 495 у  Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області у рамках проведення «Всеукраїнського тижня права» проведено заходи інформаційного характеру з питань реалізації і захисту прав людини для набуття навичок та вмінь їх практичного застосування.
На початку зустрічі начальник Центру, полковник служби ЦЗ Борисюк Р.З. зазначив, що захід проводиться з метою підвищення рівня правової культури, а також поінформованості громадян щодо їхніх конституційних прав та обов’язків, можливостей їх реалізації та захисту.
Юрисконсультом  Центру  Гнатів Г.І. проведено заняття  на тему «Реалізація і захист прав людини». Зокрема, під час проведення право-просвітницької роботи, працівники  Центру   дізнались, що права будь-якої людини є універсальними, тобто належать усім людям в будь-яких ситуаціях незалежно від соціального становища, а також вродженими, тобто  вони вже належать кожній людині лише за фактом народження і невід’ємними. Ніхто не може позбавити людину його прав, окрім того, сама людина не в змозі добровільно від них відмовитись.
Права людини і громадянина в Україні можуть обмежуватися тільки у випадках, прямо передбачених Конституцією, наприклад в разі рятування життя людей та майна.
Відповідно до статті 13 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права (ратифікований ВРУ) Конституція  визнає право на освіту за кожною людиною, незалежно від її статі, раси, національності, соціального і майнового стану, роду та характеру занять, світоглядних переконань, належності до партій, ставлення до релігії, стану здоров’я та інших обставин.
Таким чином, закріплені в Конституції України права та свободи людини є реальним шляхом до побудови правової держави, мають стати міцним фундаментом новітньої України – її справжньою, не видуманою національною ідеєю, – що об’єднає усіх громадян в український народ і соціум, в якому буде комфортно жити кожній людині, є забезпеченням адаптації людей у суспільстві та правових взаємовідносин громадянина і держави,  а громадяни пишатимуться своєю державою, -  наголосила  Галина Гнатів
Також в рамках “Тижня права” та Всеукраїнської акції  «16 днів проти насильства» для участі у заході було запрошено начальника відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Івано-Франківській області,  підполковника поліції Бойчук А.В.,  яка провела   заняття з працівниками Центру на тему: «Попередження насильства в сім’ї».
Протягом зустрічі працівники мали можливість дізнатися про насильство, що робити у випадку насильства у сім’ї, куди звертатися за допомогою та як вберегти себе. У своєму виступі Алла Володимирівна   особливу увагу звернула на те, що за жодних умов не треба замовчувати факти жорстокого поводження з ними або про реальні загрози насильства, як діяти у разі виникнення таких ситуацій. Адже замовчування проблеми призводить до ускладнення та небезпечних наслідків.
У ході проведення зянять відбувся діалог між працівниками Центру та лекторами  щодо вказаних тем. Відтак, присутні отримали кваліфіковані відповіді на низку різнопланових питань.

Уляшкевич М.О.,
методист обласного методичного кабінету
IMG_1188
IMG_1194
IMG_1190
IMG_1197

This entry was posted in Новини. Bookmark the permalink.