В Центрі проведено «Всеукраїнський тиждень права»

тиждень-права-2Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 року №681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області у рамках проведення «Всеукраїнського тижня права» проведено заходи  інформаційного  характеру з питань реалізації  і захисту прав людини.
На початку зустрічі начальник Центру, полковник служби ЦЗ Борисюк Р.З. зазначив, що щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини. Сучасний світ неможливо уявити без прав людини, які основані на принципах свободи, рівності, справедливості і які носять універсальний характер, які є необхідними умовами життя людини в цивілізованому суспільстві і мають бути безумовно визнані та охоронювані державою.
Юрисконсультом  Центру  Галиною Гнатів проведено  заняття  на тему «Реалізація і захист прав людини у тому числі учасників АТО, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції»,  під час якого працівникам Центру роз’яснено, що дотримання прав і свобод особи стало одним з найважливіших пріоритетних принципів незалежної української держави. У 1991 році Україна, ставши незалежною державою, зробила перший крок на шляху до ствердження демократичності, верховенства права.  Україна ратифікувала більшість найважливіших міжнародних актів в сфері прав людини, зокрема Загальну декларацію прав людини. В Конституції України окремий розділ присвячено правам і свободам людини і громадянина. Стаття 21 Конституції України визначає, що всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.
У зв’язку з проведенням на сході України антитерористичної операції, яка, на жаль, продовжується вже не перший рік, питання захисту прав учасників АТО, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції на сьогоднішній день є одним із найважливіших напрямків діяльності держави.
На сьогоднішній день чинним законодавством передбачено чимало актів, які в різній мірі передбачають захист прав та інтересів, надання матеріальної допомоги, пільг та інше соціальне забезпечення учасникам АТО та членам їх сімей.
Основним з них є Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Відповідно до якого учасників АТО було прирівняно до учасників бойових дій.  Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, визначається постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення». Пільги, що надаються учасникам бойових дій, передбачені ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Для здійснення захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб органами державної влади було прийнято низку нормативно-правових актів, які в певній мірі забезпечують соціальні, трудові, інформаційні, культурні та інші права внутрішньо переміщених осіб, основними з яких є   Закони України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
На завершення заходу, Гнатів Г.І. зазначила, що кожна людина від свого народження володіє певними правами і свободами, які вона може реалізувати у своєму житті з віком. Безперечно, кожний має знати свої права і свободи, вміти користуватися ними, задовольняючи при цьому свої потреби, духовно і матеріально збагачуючись та розвиваючись, і одночасно своєю правомірною поведінкою сприяти консолідації та розвитку в різних сферах своєї держави. А держава, у свою чергу, забезпечує наявність, гарантію і захист у разі порушення основних прав і свобод, притаманних людині і громадянину. Така взаємодія та взаємовплив сприяє розвитку як самої людини, так і держави.

Гнатів Г.І.,
юрисконсульт  Центру  
IMG_1250
47689255_341256586663952_2815573258366091264_n

This entry was posted in Новини. Bookmark the permalink.