Безпека життєдіяльності в закладах дошкільної освіти

Важливою складовою виховання дітей – є навчання основам безпечної життєдіяльності, яке повинно привчити дитину цінувати та берегти власне життя і життя оточуючих, уникати потенційно-небезпечних ситуацій, а у разі їх виникнення – діяти грамотно, надаючи самодопомогу чи допомогу іншим.
З метою поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя у надзвичайних ситуаціях, 26 квітня 2018 року на базі опорного з питань цивільного захисту дошкільного навчального закладу №19 «Троянда» м. Івано-Франківська було проведено показовий день у рамках «Тижня безпеки дитини».
У заході взяли участь представники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області, Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради, завідувачі Івано-Франківських дошкільних навчальних закладів.
Навчально-методичне забезпечення було здійснене старшим майстром виробничого навчання циклу практичної підготовки Куриловичем В.П. спільно з методистами обласного методичного кабінету Центру.
Під час проведення теоретичного блоку, Курилович В.П. ознайомив присутніх із нормативно-правовою базою, якою повинні керуватися керівники дошкільних навчальних закладів при організації та плануванні заходів з питань цивільного захисту.
«Робота з напрямку цивільний захист та безпека життєдіяльності наразі є,  як ніколи, актуальною та важливою для кожного колективу дошкільного навчального закладу» – зазначила завідувач ДНЗ №19 «Троянда» Вірстюк Н.В. Керівниця закладу освіти ознайомила учасників зібрання з досвідом щодо організації роботи з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності працівників та учасників освітнього процесу, надавши чіткий алгоритм при виникненні пожежі.
Практичний блок об’єднав в собі заходи, під час яких педагоги закладу продемонстрували роботу з дітьми, педагогами та батьками. Вихованці закладу продемонстрували яскраві театралізовані виступи щодо дій малечі в різноманітних небезпечних ситуаціях. Проведено об`єктове тренування з евакуації дітей та персоналу з приміщення закладу, під час якого були відпрацьовані дії вихованців та персоналу за сигналом «Увага всім!» при виникненні умовної надзвичайної ситуації.
Рятувальні команди ознайомили дітей з можливостями технічного гасіння умовної пожежі, розповіли про способи надання допомоги населенню в надзвичайних ситуаціях. Діти старших груп мали можливість взяти участь в гасінні умовної «пожежі».
Підсумовуючи захід гості зазначили змістовність та безумовну корисність проведеного показового «Тижня безпеки дитини». Адже саме на таких зустрічах є нагода не тільки обмінятися досвідом роботи, а й удосконалити методику організації та проведення “Тижня безпеки дитини”.
Відтак, завідувачі закладів дошкільної освіти висловили вдячність колективу ДНЗ №19 за якісну та професійну підготовку заходу та надану можливість для вирішення важливих питань з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у системі дошкільної освіти.

Уляшкевич М.О.,
методист обласного методичного кабінету
P4210474
P4210480
P4210482
P4210491
P4210510
P4210536
P4210514
P4210521
P4210522
P4210525

This entry was posted in Новини. Bookmark the permalink.